FUJI TECOM PL-2000 detektor kabelů a potrubí

Fuji PL 2000 je špičkový lokátor inženýrských sítí. Tento Lokátor se vyznačuje velmi snadným ovládáním a přesným zaměřením jak vyhledávané sítě, tak hloubky vedení.

Vybalení přístroje

Lokátor PL 2000 je dodáván plně sestavený v odolné transportní brašně. Součástí balení jsou veškeré propojovací vodiče a svorky. V současné době také indukční kleště. K detektoru výrobce dále přidává sadu baterií a to jak pro generátor signálu, tak pro anténu. Originální baterie by Vám pak měli vydržet na prvních více jak 8 hodin provozu.
Samotný přístroj se pak skládá s antény a generátoru signálu. Po přečtení návodu můžete vložit do přístroje baterie. Přístroj je pak ihned po zapnutí připraven k použití.

Funkčnost

Fuji PL-2000 pracuje na několika pracovních frekvencích a také v několika režimech. Správná volba pracovního režimu a frekvence je pro dokonalé zvládnutí vyhledávací techniky věcí zásadní. Pokud se tak operátor naučí správně vyhodnotit lokalitu, vzdálenost a typ vedení je již samotné vyhledávání doslova hračkou. K detektoru je pro tento účel dodávan i instruktážní manuál pro budoucí operátory. Ten se již nevěnuje samotnému ovládání přístroje, které je velmi jednoduché, ale snaží se seznámit uživatele se všemi možnými variantami použití přístroje a z vyhledávacími technikami pro jednotlivé případy(souběhy vedení, centra měst atd).

Trocha čísel

PL-2000 pracuje na frekvencích 27 kHz, 8 kHz a 0,5 kHz a to jak v přímém, tak v indukčním módu. Přijímací anténa je pak dále vybavena také radio módem, pracujícím ve frekvenčním pásmu 15kHz až 25 kHz a režimem živého vodiče v pásmu od 50Hz do 500Hz.
Přesnost detekce je u PL-2000 velmi dobrá. U vodičů a potrubí je do hloubky 2m odchylka max. 4% a od 2 do 3 m pak 6%.
Při práci s generátorem signálu se dají vytyčovat i velice dlouhé úseky. V přímém připojení je to přibližně 660m a v indukčním asi 370m. Což většinou bohatě stačí pro vytyčení sítí v daném místě bez nutnosti přenášení generátoru signálu.

Fuji-Tecom PL-2000 je také vybaven možností měnit úroveň citlivosti, což je velmi důležité zvláště v centru měst přehlcených interferencemi. Přístroj také velmi přesně vyhodnocuje úroveň (kvalitu) signálu. Na stupnici od 0-100 tak máte stále k dispozici údaj, který je velmi důležitý pro správné měření hloubky vedení a vyhodnocení možných souběhů vodičů nebo potrubí.
Velmi dobrý pocit z lokátoru pak jen umocňuje velké a přehledné LCD. Veškeré funkce se zobrazují přímo při jejich použití. Přesnost zaměření je pak na displeji zobrazovaná pomocí postupně narůstající grafické pyramidy. Po krátkém zacvičení se ve správném používání citlivosti, jste schopni dosahovat přesnosti zaměření na šířku přijímače (cca 10cm).

Několik příkladů použití PL-2000

 

Další články z Recenze a testy detektorů, lokátorů

C.Scope M-SCAN - profesionální magnetometr za sexy cenu

Nový magnetometr od C.Scope

Číst více

Nová řada detektorů inženýrských sítí C.Scope

Britská firma C.Scope letošní jaro přišla ze čtvrtou řadou svých oblíbených detektorů inženýrských sítí. Všechny tři typy detektorů (CXL4. DXL4 a MXT4) přidali na citlivosti a také na přesnosti vyhodnocení.

Číst více

C.Scope jednoduchý ruční stavební detektor

Ruční detektor určený pro všechny řemeslníky, kteří se chtějí při vrtání vyhnout problémům s převrtaným elektrickými vodiči a navrtanými kovovými konstrukcemi.

Číst více